Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid Testosteron...Co powoduje

Testosteron...Co powoduje?


Głównym androgenem, nad którym skupiamy się w tej sekcji, jest testosteron. Warto jednak pamiętać, że prawie wszystkie syntetyczne sterydy są chemicznymi wariantami testosteronu i stąd też większość jego cech pasuje również do nich. (Ale nie wszystkie!) Testosteron posiada dwie zasadnicze cechy lub działania.

Po pierwsze, jego anaboliczne (budujące tkanki) cechy, które objawiają się zwiększeniem i przyspieszeniem wzrostu tkanki mięśniowej, co prowadzi do szybszej regeneracji po treningu, chorobie i kontuzjach oraz do szybszej "regeneracji" całego organizmu. Wszystko przez to, iż odpowiedź anaboliczna prowadzi do promowania syntezy białka i naprawy tkanek lub wzrostu.

Po drugie, cechy androgeniczne lub działania, które zwyczajowo określa się jako drugorzędowe cechy męskie, które promują zachowanie seksualne, libido, wykształcenie i rozwój prącia, owłosienie ciała i twarzy, niższy głos, agresywność oraz tworzenie i rozwój spermy. A także oczywiście, jak każdy dojrzewający chłopiec tobie powie, zwiększoną produkcję sebum i trądzik.

Jak wcześniej wspomniano, poziom testosteronu wpływa także na funkcje HPTA, tak więc nie należy wspominać tego jako cechy, chyba że wymienić również charakterystykę innych hormonów płciowych.

Podczas dyskusji dotyczącej cech testosteronu bądź jego androgennych kuzynów i powiązanych z nim syntetycznych SAA, ważne jest, aby zrozumieć różnicę pomiędzy wolnym (bądź czynnym) a związanym (nieaktywnym) testosteronem / SAA. Związany testosteron jest nieaktywny, gdyż zależny jest od SHBG (globuliny wiążącej hormony płciowe) i w mniejszym stopniu od albuminy. Cząsteczki hormonu płciowego są przy pomocy zawartej we krwi SHBG związywane, co zapobiega przyłączaniu się ich do receptorów. Będzie to wyjaśnione później. Wolny (niezwiązany / czynny) testosteron jest w stanie przekazywać swoje cechy z racji tego, że przyłącza się do receptorów. Ilość związanego testosteronu waha się w graniach 97-99 % całości, podczas gdy wolnego testosteronu-około 1-3 %.

Prawdopodobnie nie wydaje się to za wiele, lecz nawet 0.1-0.3 mg wolnego testosteronu posiada spore ilości oddzielnych molekuł. A jedna cząsteczka może aktywować każdy receptor, do którego się przyłączy.

Ilość testosteronu w przypadku mężczyzn mieści się w granicach 225-950 ng/dl (nanogramów na decylitr), w tym wolnego testosteronu 1-3 % całości. U kobiet waha się to w granicach 14-76 ng/dl, w tym 0.5-1.8 ng/dl wolnego testosteronu.

Związany testosteron może zostać uwolniony dzięki wymaganiom metabolicznym oraz innym cząsteczkom sterydów. Zarówno endogeniczne, jak i egzogeniczne SAA mogą w różny sposób reagować na SHBG. Z tej przyczyny niektóre syntetyczne. SAA mogą zmieniać ilość jakichkolwiek innych wolnych i / lub związanych androgenów.

Należy zauważyć, że różne laboratoria w różnych miejscach używają nieco odmiennych zakresów. Jako przykład 300-1000 ng/dl jest powszechną rozpiętością ilości testosteronu w wielu labolatoriach.

Większość cząsteczek testosteronu jest ściśle określona co do poszczególnych receptorów komórkowych. Oznacza to, że tylko molekuły testosteronu / androgenu / SAA mogą pasować (i przekazywać informacje) do określonych receptorów testosteronu / androgenów. Wszystko to dzięki kształtowi i rozmiarowi, tak jak w przypadku klucza i zamka: niektóre klucze pasują do różnych zamków, lecz tylko ten właściwy aktywuje cały mechanizm. Cząsteczki hormonów podróżują przez krwiobieg i układ limfatyczny. Oznacza to, że gdziekolwiek krew wędruje, wraz z nią podróżują molekuły. Biorąc za przykład komórki mięśniowe, cząsteczki testosteronu krążą tak długo aż wejdą w kontakt z receptorem testosteronu / androgenu w komórce mięśniowej. Wtedy zazębiają się razem i tworzą kompleks zwany (jakżeby inaczej?) kompleksem steroidowo-receptorowym. Teraz kompleks wędruje do jądra komórki, gdzie może się złączyć ze specyficzną sekwencją kwasu nukleinowego zwanego kwasem dezoksyrybonukleinowym (DNA). Tutaj dochodzi do transkrypcji i na matrycy DNA tworzy się informacyjny kwas rybonukleinowy (mRNA). mRNA występuje w jądrze komórkowym i łączy się z RNA w płynnej części komórki zwanej cytoplazmą. Dochodzi tu do translacji informacji i pojawia się synteza białek. Oczywiście równocześnie występuje spadek katabolizmu. Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki testosteronu oblegają miejsca receptorowe kortyzolu i blokują je. Dlatego kortyzol nie może dostać się do nich, by przekazać swoją informację. Rezultatem jest wzrost! Prosty sposób, by przyjrzeć się temu... idziesz do czyjegoś domu, aby przekazać jakąś informację, a jego matka przekazuje ją dokładnie i robota wykonana. Wybaczcie naukowe informacje, ale przydadzą się one później %-).

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening