Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid SAA zwiększają syntezę fosfokreatyny

SAA zwiększają syntezę fosfokreatyny


Ci, którzy stosowali produkty kreatynowe takie jak monowodzian czy fosforan, zdają sobie sprawę z efektów, jakich może dostarczyć większa ilość kreatyny. Kiedy dostarczone są sterydy anaboliczno-androgenne (SAA), powodują one wzrost syntezy fosfokreatyny (CP). Pozwólcie wyjaśnić, dlaczego kretyna jest taką fajną rzeczą.

ATP (adenozynotrójfosforan) jest paliwem, które twoje mięśnie zużywają do pobudzania skurczów. Aby się to działo, ATP musi zostać przekształcone w ADP (adenozynodwufosforan), by mogła zostać uwolniona energia. To z kolei pozwala na skurcze mięśniowe. Aby przekonwertować ADP z powrotem w źródło energii, czyli ATP, potrzeba fosfokreatyny (CP). Tak więc, im więcej jest dostępnej CP, tym następuje większa regeneracja ADP do ATP i większa wydajność pracy mięśni. Istniał kiedyś pogląd, że podniesiony poziom komórkowy CP dodaje siły, lecz nie wielkości. Oczywiście przekonanie to zostało obalone, jak tylko suplementy kreatynowe podbiły rynek. Zwiększony poziom CP równocześnie podnosi poziom glikogenu i zapasy białka (aminokwasów) w tkance mięśniowej. Tę rolę SAA, jak i produkty kreatynowe, spełniają bardzo dobrze. Także CP zwiększa wielkość komórek, dzięki zwiększeniu poziomu międzykomórkowych składników odżywczych.

Fosfokreatyna jest endogenicznie wytwarzaną formą kreatyny i często jest określana jako fosforan kreatyny lub CP.

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening