Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid dlaczego sterydy i co jest możliwe

Dlaczego sterydy i co jest możliwe?


Ciało znajduje się w nieustannym stanie "obrotu białkiem". Są dwa terminy, z którymi czytelnik powinien być zaznajomiony: kataboliczny (katabolizm) i anaboliczny (anabolizm). Katabolizm to stan, w którym niszczona jest tkanka, a anabolizm to stan jej odbudowy tudzież wzrostu. "Obrót białkiem" jest stanem równowagi między tymi dwoma. Wielu naukowców twierdzi, iż przeciętny 70 kg dorosły obraca dziennie około 280 g białka. Oczywiście nie wszystko jest białkiem mięśniowym, lecz około 30% tej ilości. Zgadnij co? Ta cecha dotyczy osób prowadzących siedzący tryb życia, nie sportowców, i odnosi się do podstawowego anabolizmu / katabolizmu białek. Używając 30% jako wyznacznika ilości obrotu białkiem mięśni, można zauważyć, że około 35kg ilości mięśni zostało równocześnie zyskane i stracone w ciągu jednego roku. Oznacza to, że ów dorosły prowadzący siedzący tryb życia mógłby rzeczywiście nabyć połowę swojego ciała w postaci beztłuszczowej masy mięśniowej bez jakiejkolwiek pracy w ciągu tego roku. Interesującym jest także fakt, że w ciągu roku zyskałby i stracił ogólną sumę 101 kg beztłuszczowej masy mięśniowej. By określić swój dzienny obrót białkiem (PTOR), należy zwyczajnie pomnożyć wagę ciała przez 1.818. (70kg * 1.818 = 126g). To twój potencjalny przyrost masy! (Co?) Tak, gdybyś mógł kontrolować wszystkie czynniki metaboliczne, jest to ilość tkanki opartej o białko, którą mógłbyś zyskać w ciągu jednego dnia. Nie oszukujmy się - to nie zawsze jest łatwe. Hormony anaboliczne i kataboliczne kontrolują PTOR. Równowaga pomiędzy zyskiem a startą nazywana jest homeostazą i stanowi podstawę. Gdyby ów dorosły (70kg) zredukował katabolizm o 50% bez zmiany tempa anabolizmu, w ciągu roku zyskałby 17kg czystej masy. Trening siłowy przyspiesza zarówno anabolizm jak i katabolizm. Jeśli trenowałby w sposób przyspieszający katabolizm bardziej niż anabolizm, traciłby mięśnie. Jeżeli zaś trenowałby przyspieszając anabolizm bardziej niż katabolizm - zyskiwałby je. Badanie wykazały, że katabolizm spowodowany treningiem niszczy 80% anabolizmu nim wywołanego. To daje nam 20% różnicy wzrostu. Większość kulturystów faktycznie bardzo szybko dochodzi do punktu, gdzie anabolizm zrównuje się z katabolizmem i doświadcza stagnacji. Teraz już wiesz, dlaczego tak często zdarza się tobie utknąć w czasie wysiłków treningowych.

Przyjrzyjmy się obecnemu rozkładowi 20% różnicy na przykładzie kulturysty ważącego 90 kg, który poprawnie przeprowadzał treningi, właściwie się odżywiał i utrzymywał ową 20% różnicę anaboliczną przez okres jednego roku: Nasz kulturysta pobija homeostazę o 5kg!

Jakiekolwiek wątpliwości, dlaczego sportowcy używają środków anabolicznych lub antykatabolicznych, powinny być już jaśniejsze.

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening